شارژ کارتریج در کرج با قیمت مناسب، سریع (بهترین پودر و جوهر)

برای مشاوره رایگان و رزرو وقت هم اکنون با ما با تماس بگیرید.

تمام شدن شارژ کارتریج پرینتر، از مواردی است که حداقل یکبار، برای همه پیش می آید. این مساله، زمانی زمینه نگرانی شما را فراهم می آورد که در حال انجام کار مهم و ضروری هستید که ناگهان با کارتریج خالی روبرو می شوید و نمی توانید کار خود را انجام دهید.

شاید بخواهید کارتریج خود را بردارید و به نزدیک ترین مرکز شارژ مراجعه کنید، که البته فکر خوبی است، اما اگر وقت چنین کاری را نداشته باشید چه می شود؟ مراکز معتبری وجود دارند که استرس و نگرانی را از شما دور می کنند.

کارشناسان این مراکز، با مراجعه به محل شما، خدمات شارژ کارتریج در محل کرج و نواحی اطراف آن را در سریع ترین زمان ممکن و با کیفیت عالی انجام می دهند.

در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را با خدماتی که از این مراکز دریافت می کنید، آشنا کنیم.

کارتریج محفظه ای است که برای نگهداری از جوهر یا تونر مورد استفاده قرار می گیرد. برای هر چاپگر بهتر است تا از تونر و جوهر مناسب آن استفاده شود. کارشناسان ما در مجموعه تونرکاران، به دنبال این هستند تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به شما ارائه دهند.

برای ما، مکان کار اهمیتی ندارد، بلکه خدمت رسانی و جلب رضایت شما جزء اهداف اصلی ماست.

برای دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت حضوری هم اکنون با ما با تماس بگیرید.

در ادامه اطلاعاتی از نحوه شارژ و قطعات کارتریج آماده کرده ایم که برای هر کسی می تواند مفید باشد

شارژ کارتریج در محل کرج با قیمت مناسب و سریع

کارتریج چیست و چه معنایی می دهد؟

بسیاری از کاربران با قطعات داخلی پرینتر آشنا نیستند. کارتریج یکی از مهم ترین بخش های آن است. اگر بخواهیم کارتریج را از لاتین به فارسی برگردانیم، معنای فشنگ و استوانه می دهد. در پرینترهای جوهرافشان و لیزری، برای نگهداری از جوهر و تونر از محفظه کارتریج استفاده می کنند.

مرکز شارژ کارتریج در کرج

 هنگامی که تونر کارتریج شما تمام شد، بایستی از افراد با تجربه بخواهید تا آن را شارژ کنند. شیوه شارژ کردن آن، یک موضوع است و نصب و جاگذاری کارتریج در پرینتر موضوع دیگر، که تمام این نکات را افراد با تجربه می دانند به آن آشنایی دارند.

تونرکاران به عنوان یک مرکز معتبر که در شهر کرج واقع شده، می تواند با بالاترین کیفیت، کارتریج ها را شارژ کند. کارشناسان این مرکز تمام استانداردهای لازم را در هنگام شارژ کردن کارتریج رعایت می کنند.

نحوه شارژ کارتریج تونر در محل کرج

اگر بخواهید شخصا نوع مناسبی از تونر را برای شارژ کارتریج پرینتر خود انتخاب کنید شاید دچار مشکل شوید در نتیجه بسیاری از مردم ترجیح می دهند تا این کار را به متخصصان این حوزه واگذار کنند.

این متخصصان با توجه به مدل کارتریج و چاپگر، مناسب ترین نوع تونر را انتخاب می کنند. در ادامه با روش شارژ کارتریج آشنا می شوید، مطمئنا، فرد متخصصی که از او کمک می گیرید شما را از نگرانی و آشفتگی این کار نجات می دهد. افراد متخصصی که کارتریج را شارژ می کنند، باید تمام مراحل ضروری را انجام دهند.

  • 1- قبل از هرکاری باید دستکش مناسبی بپوشند ریرا که پودر نوتر شیمیایی است و اثر نامطلوبی بر بدن دارد.
  • 2- صفحات دو طرف کارتریج تونر را مستقیما، بیرون بیاورند. برا جدا کردن دو نیمه کارتریج آن را به آرامی به جلو عقب تکان می دهند تا از هم جدا شود.
  • 3- بعد از اینکه کارتریج را از چاپگر خارج کردند، حالا نوبت به این می رسد تا پیچ های آن را باز کنند و غلتک ها و مخزن کارتریج را از آن بیرون بیاورند.
  • 4- مخزن کارتریج درپوشی دارد که باید آن را باز کنند، تونرهای قدیمی را به بیرون منتقل کنند.
  • 5- اینک نوبت به این می رسد تا با کمک یک قیف، تونر های جدید را داخل مخزن تونر بریزند. برای اینکه مطمئن شوند که مخزن کارتریج پر شده است، کمی آن را تکان می دهند و می گذارند تا به مرحله سرریز کردن برسد.
  • 6- بعد از پر کردن مخزن کارتریج، باید حتما غلتک ها و سایر قطعات آن کاملا تمیز شوند تا هیچ گونه پودر اضافی در روی آن باقی نماند.
  • 7- در نهایت تمام قطعات باز شده را دورباره جمع می کنند و کارتریج را به آرامی در دستگاه چاپگر قرار می دهند.

شارژ کارتریج رنگی در محل

مراکز معتبر، در کنار عرضه خدمات متنوع، شارژ کارتریج رنگی را نیز ارائه می دهند. در این مراکز از مواد درجه یک و با کیفیت توسط کارشناسان کاربلد استفاده می شود. بیشتر افراد در نگاه اول ترجیح می دهند تا خودشان فرایند شارژ را انجام دهند، ولی غافل از اینکه قطعات کارتریج بسیار ظریف است و کوچکترین اشتباه و بی دقتی می تواند آسیب های جدی به آن وارد کند.

در چاپگرهای لیزری از کارتریج های رنگی استفاده می کنند و برای هر رنگ، یک کارتریج جداگانه را اختصاص می دهند.  این رنگ ها عبارتند از مشکی، آبی، قرمز و زرد که هرکدام در یک محفظه جداگانه قرار می گیرند.

اگر به هر دلیلی نتوانستید به مراکز شارژ کارتریج مراجعه کنید، کافیست تا با این مراکز تماس بگیرید و از خدمات کارشناسان آن در محل بهره مند شوید و در سریع ترین زمان ممکن، کارتریج رنگی خود را شارژ کنید.

هزینه شارژ کارتریج در محل کرج

تا زمانی که کارتریج های لیزری و جوهر افشان، آسیب نبینند، می توان آنها را تا چندین مرتبه شارژ کرد. با توجه به گران بودن این قطعه، شارژ کردن آن بسیار مقرون بصرفه تر است و بیشتر مشتریان، ترجیح می دهند به جای تعویض، آن را شارژ کنند.

مرکز تونرکاران در کرج با قیمت مقرون بصرفه و بسیار منصفانه، شارژ کارتریج در محل کرج و حومه را با نازل ترین قیمت انجام می دهند و هیچ گونه هزینه ای بابت رفت و آمد، اخذ نمی کنند.

شارژ کارتریج در محل کرج با قیمت مناسب و سریع

فواید شارژ کارتریج در محل کرج

زندگی شهری و مشکلات آن به قدری زیاد است که بیشتر افراد ترجیح می دهند تا اقلام مورد نیاز خود را از طریق اینترنت سفارش دهند.

این موضوع فراتر از این حرف ها رفته و حتی شرکت ها و افرادی که از پرینتر نیز استفاده می کنند، ترجیح می دهند به جای مراجعه حضوری، از طریق اینترنت یا تماس تلفنی با مراکز ارائه دهنده خدمات شارژ کارتریج، ارتباط برقرار کنند.

این روش برای ارگان ها و ادارات دولتی بسیار مناسب است و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های آنها می شود.

چه زمانی باید کارتریج خود را شارژ کنید؟

همیشه شارژ کارتریج، از موضوعاتی است که از سوی مراجعین پرسیده می شود. برای بیشتر آنها این جای سوال است که چه موقعی واقعا زمان آن رسیده تا کارتریج خود را شارژ کنیم؟ آیا می توان به چراغ چشمک زن پرینتر اعتماد کرد؟ تمام این موارد از سوالاتی است که مطرح می شود. پاسخ به تمام این سوالات آسان است، فقط کافیست به نکاتی که در این مطلب به آن اشاره می شود توجه داشته باشید، تا در زمان مناسبی برای شارژ کارتریج چاپگرتان اقدام کنید.

به چراغ چشمک زن پرینتر توجه کنید

بهتر است در قدم نخست، نوع پرینتر و مدل آن را بدانید و دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. این کار کمک می کند تا با قطعات داخلی چاپگر خود، تا حدودی آشنا شوید و زمانی که با پیام های هشدار آمیز مواجه شدید، مناسب ترین اقدام را انجام دهید. در خصوص تنظیمات پیش فرض و چراغ چشمک زن یا همان چراغ هشدار نیز این موضوع صدق می کند. این پیام ها به شما اطلاع می دهند که منبع تونر شما در حال اتمام است و بایستی فکری به حال شارژ آن بکنید. البته این بدان معنا نیست که کلا منبع کارتریج تمام شده، بلکه حدود 10 تا 20 درصد آن باقی مانده که باید در زود ترین فرصت از مراکز معتبر کارتریج چاپگر خود را شارژ کنید. همین یادآوری کوچک بهتر از هیچ است.

به مدل پرینتر و نوع کارتریج دقت کنید

اینکه پرینتر شما قادر است پیام های مهم و اضطراری را برایتان بفرستد، یک مزیت مهم محسوب می شود. با این وجود این پیام ها را نیز در نظر بگیرید و در ضمن آن به مدل و سایر ویژگی های چاپگر و کارتریج نیز دقت کنید، زیرا ممکن است از انواع اصل و با کیفیتی باشند که قادرند، هزاران صفحه را به چاپ برسانند و تا یکی دو ماه بیشتر برای شما کار کنند. کارشناسان با تجربه، می توانند، شما را در این مورد راهنمایی کنند تا هزینه اضافه ای از جیبتان خرج نکنید.

احتیاط: برای افزایش عمر کارتریج چاپگرتان، توصیه می کنیم تا حداکثر ظرفیت آن را بدانید و از قدرت و توانایی آن نیز مطلع باشید. تمام این موارد با یکی دو بار شارژ کردن حاصل می شود. بیشتر کارشناسان توصیه می کنند که به محض مشاهده کاهش کیفیت چاپ، بهتر است تا به شارژ کارتریج اقدام کنید.ادامه چاپ، با این وضعیت می تواند به کارتریج آسیب وارد کند و باعث خشک شدن هد چاپگر شود. در ضمن اگر کارتریج شما دارای تراشه میکرو یا تابلوی برق است، نباید آن را لمس کنید زیرا ممکن است به کارتریج، آسیب جدی وارد شود. تمام این کارها را به کارشناسان با تجربه بسپارید.

تفاوت کارتریج پرینترهای جوهرافشان و پرینتر لیزری

قبل از شارژ کارتریج چاپگر خود بایستی با ملزومات و مواد مصرفی آن نیز آشنا باشید. با دانستن تفاوت های کارتریج جوهر افشان و لیزری می توانید در قدم اول چاپگری را خریداری کنید که متناسب با استانداردهای شماست و از سوی دیگر در هنگام شارژ بتوانید مناسب ترین متریال را برای شارژ آن انتخاب کنید. در ادامه راجع به تفاوت های این دو، بیشتر می دانید.

کارتریج های جوهرافشان

شارژ کارتریج در محل کرج با قیمت مناسب و سریع

ماده ای که درون کارتریج این نوع از پرینترها قرار دارد بصورت مایع است و به دو نوع پیگمنت و دای تقسیم بندی می شود. کارتریج پرینتر جوهرافشان، در مقایسه با کارتریج پرینتر لیزری از ظرفیت کمتری برخوردار است.

کارتریج های لیزری

شارژ کارتریج در محل کرج با قیمت مناسب و سریع

کارتریج های لیزری در مقایسه با کارتریج های جوهرافشان از ظرفیت بالایی برخوردار هستند. تونر مصرفی در این کارتریج، بصورت پودری است و ابعاد دانه های آن با توجه به مدلی که دارند متفاوت است.

قطعات کارتریج چاپگر جوهر افشان و لیزری

اگر از پرینتر استفاده می کنید باید با قطعات داخلی آن نیز آشنا باشید. یکی ازقطعات مهمی که بیشتر با آن سر و کار دارید، کارتریج است.

باید در قدم نخست بدانید که این قطعه چطور کار می کند تا در صورت نیاز، بتوانید به موقع برای تعمیر آن اقدامات لازم را انجام دهید. به طور کلی دو نوع کارتریج داریم، یکی کارتریج مخصوص پرینتر های جوهر افشان و دیگری کارتریج مخصوص پرینتر های لیزری.

قطعات کارتریج جوهرافشان

Inkjet cartridge parts

کارتریج های جوهرافشان دارایی قطعات مختلفی هستند که با هماهنگی هم کار می کنند تا در نهایت تصاویر با کیفیتی را به چاپ برسانند. چنانچه حتی یکی از این قطعات به درستی کار نکند، چاپ بی کیفیتی را ارائه می دهد و حتی ممکن است کل فرایند چاپ را مختل کند. در زیر با قطعات کارتریج جوهر افشان آشنا می شوید.

هد

هد کارتریج به عنوان حیاتی تریت بخش آن شناخته می شود که برای رساندن جوهر به صفحه چاپ مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی از نمونه ها را می توان یافت، که بصورت یکجا در چاپگر ادغام شده اند. اگر زمانی خواستید آن را ببینید، کافیست کارتریج را بردارید تا برایتان قابل مشاهده باشد. سایر هد ها در پشت خود کارتریج نصب شده اند.

نازل هد

نازل هد یا همان جت ها بر روی هد قرار می گیرند و تعداد آنها بین 48 تا 320 روزنه است که وظیفه دارند تا جوهر را عبور بدهند. هر نازل چاپگر بصورت الکترونیکی به یک هیتر متصل است که در واقع وظیفه دارد تا جوهر داخل کارتریج را گرم کند. هنگامی که جوهر گرم می شود، یک حباب تشکیل می دهد و زمانی که حرارت بطور کلی از بین می رود، خنک می شود، حباب نیز در نتیجه این فرایند، می ترکد و جوهر را از طریق نازل ها روی کاغذ در چاپگر می فرستد. شاید گمان کنید که این فرایند مدت زمان زیادی به طول می انجامد، در صورتی که اینطور نیست و با سرعت خیلی زیادی انجام می شود.

مدار یا تراشه طلایی روی کارتریج

تراشه طلایی که بر روی برخی کارتریج ها قرار دارد، در واقع سیستمی از نازل ها هستند که برای فشار دادن جوهر به کاغذ استفاده می شوند و در نوع خود وظیفه مهمی را بر عهده دارند. همچنین این تراشه به عنوان دستگاه ارتباطی بین چاپگر و کارتریج عمل می کند و به چاپگر، میزان جوهر درون خود را اطلاع می دهد. توجه داشته باشید که به هیچ وجه این مدار را لمس نکنید، چون ممکن است باعث بروز مشکلات فراوانی شود که افت کیفیت چاپ تنها نمونه ای از این مشکلات است.

گیره ایمنی

برخی از کارتریج های جوهر افشان به این قطعه مجهز هستند. این قطعه کمک می کند تا کارتریج به خوبی در چاپگر جا شود و از جای خود تکان نخورد.

قطعات کارتریج لیزری

کارتریج های لیزری بر خلاف کارتریج های جوهر افشان، حاوی پودر هستند که گرد و غبار تونر را نگه می دارند تا برای فرایند چاپ مورد استفاده قرار بگیرند.

کارتریج چاپگر لیزری پیچیدگی های خودش را دارد و همین عامل نیز باعث شده تا قیمت گران تری داشته باشد. شاید از خودتان بپرسید که این پودرها چگونه می توانند عملیات چاپ را انجام دهند، در خصوص این موضوع باید این مطلب را خاطر نشان کنیم که این پودرها توسط پرتوهای لیزر ذوب می شوند و بر روی کاغذ، طرح های مورد نظر شما را چاپ می کنند.

این کارتریج های تونری، معمولا می توانند تا 2000 صفحه را چاپ کنند. در ادامه با قطعات این کارتریج آشنا می شوید.

واحد درام

اکثر کاربران، واحد درام و کارتریج تونر را با یکدیگر اشتباه می گیرند. واحد درام، در واقع سیلندر الکتریکی است که وظیفه دارد تا رنگ های پودری را بر روی کاغذ منتقل کند.

چاپگر بدون واحد درام به هیچ وجه کار نمی کند و فرایند چاپ را انجام نمی دهد. با توجه به پیچیده بودن مراحل کار، بهتر است تا تعمیر کارتریج یا شارژ آن را به مراکز معتبر بسپارید.

تیغه تمیز کننده

تیغه تمیز کننده یا تیغه پاک کن، باید باقی مانده تونر را پس از چاپ تصویر تمیز کند. سپس باقی مانده تونر را در مخزن زباله ای که برای آن تعبیه شده، بریزد.

این مخزن باید بعد از هر مرتبه شارژ تونر خالی شود، تا از نشتی آن جلوگیری کند. این کار کمک می کند تا چاپگر لیزری برای سری های بعدی آماده فرایند چاپ باشد. تمام این کارها را باید به یک فرد متخصص بسپارید تا به خوبی انجام دهد.

غلتک شارژ اولیه

غلتک شارژ اولیه در برخی از مدل ها در خود چاپگر است و در برخی دیگر در خود کارتریج قرار دارد. این ابزار استوانه ای شکل، در همکاری مستقیم با درام قرار دارد و به آن کمک می کند تا تونر را بطور یکنواخت جذب کند.

غلتک توسعه دهنده

این غلتک کمک می کند تا تونر از مخزن به واحد درام منتقل شود. هنگامی که کارتریج تعویض یا شارژ می شود، این غلتک ها باید مورد بررسی قرار بگیرند و کیفیت آنها چک شود.

شارژ کارتریج پرینتر جوهر افشان

جوهر چاپگر، نقش مهمی را در فرایند چاپ ایفا می کند و بایستی از انواع با کیفیت آن خریداری شود. با توجه به ظرفیت کارتریج چاپگر، می توانید صدها تصویر رنگی و سیاه و سفید یا متون را چاپ کنید و هر زمانی که احساس کردید که جوهر کارتریج تمام شده، به راحتی و بدون نیاز به تعویض آن، فقط کافیست از یک متخصص بخواهید تا آن را شارژ کند. مراحل شارژ کارتریج پرینتر جوهر افشان به قرار زیر است.

1- از مراکز معتبری که در حوزه شارژ کارتریج فعالیت می کنند، بخواهید تا از یک جوهر با کیفیت برای شارژ کارتریج پرینتر جوهر افشان شما استفاده کنند.

2- کارتریج خالی را از چاپگر بیرون می آورند و سوراخ هایی که برای شارژ مجدد آن تعبیه شده را پیدا می کنند. فرایند شارژ را از سوراخی انجام می دهند که دارای اسفنج است. متخصصان از یک پیچ گوشتی نازک کمک می گیرند وسوراخ کارتریج را باز می کنند تا فاریند شارژ را انجام دهند.

3- علاوه بر رنگ مشکی، سه رنگ سرخابی، زرد و فیروزه ای نیز وجود دارد که بایستی هرکدام از آنها نیز شارژ شوند. یک متخصص حرفه ای می داند از کدام سوراخ ها کدام رنگ را با چه مقداری شارژ کند.

4- در هنگام شارژ باید به موضوع هواگیری کارتریج ها نیز دقت شود. متخصصان، ابزار مخصوصی را در اختیار دارند که می توانند به راحتی کارتریج ها را هواگیری کنند و شما را از دردسرهای آن رهایی دهند.

5- شارژ کارتریج را با سوزن های مخصوصی انجام می دهند و بعد از اتمام آن، محل سوراخ ها را مجددا با روش های مناسبی مسدود می کنند تا نشتی نداشته باشد.

6- بعد ازاتمام شارژ، حالا نوبت به این می رسد تا کارتریج جوهر را مجددا در چاپگر نصب کنند و تحویل شما دهند.

نتیجه گیری

شارژ کارتریج نیاز به مهارت و تخصص کافی دارد، به همین جهت بهتر است تا شارژ یا تعمیر آن را به مراکز معتبر بسپارید. در شرکت ها، از این وسیله زیاد استفاده می کنند و اگر شارژ آن تمام شود یا مشکلی برایش پیش آید، کار را با اخلال جدی روبرو می کند. مراکزی وجود دارند که کار را برای شرکت ها و ادارات ساده می کنند. فقط یک تماس تلفی یا ارتباط اینترنتی لازم است تا کارشناسان این مراکز، به ادارات شما مراجعه کنند و کار شارژ کارتریج را در سریع ترین زمان ممکن و با کیفیت عالی انجام دهند.

خدمات تخصصی ما:

تعیرات تخصصی و حرفه ای پرینتر در کرج

سوالات متداول

کارتریج چیست؟

کارتریج یک اصطلاح لاتین است و معنای فشنگ و استوانه را می دهد. در پرینترها نیز از این ابزار، جهت نگهداری تونر یا جوهر استفاده می کنند که اهمیت بسیار زیادی را در فرایند چاپ کاغذ ایفا می کند.

چه زمانی باید کارتریج را شارژ کنید؟

هر کارتریج با توجه به ظرفیتی که دارد، تعداد مشخصی از کاغذها را چاپ می کند. هنگامی که کاهش کیفیت چاپ را مشاهده کردید یا چراغ هشدار پرینتر شما شروع به خاموش و روشن شدن کرد، باید فکری به حال شارژ آن بکنید.

هزینه شارژ کارتریج چقدر است؟

کیفیت تونر یا جوهر، هزینه شارژ کارتریج را تعیین می کند و مقدار ثابتی ندارد.